Įvyko stovykla „Sniego gniūžtė“

Įvyko stovykla „Sniego gniūžtė“

2019 m. spalio 31 d. – lapkričio 3 d. Vilkijoje įvyko regioninė stovykla „Bendravimas sveikatai – Sniego gniūžtės mokykla, 2019“. Šiame renginyje dešimtų klasių moksleiviai ne tik įdomiai leido laisvalaikį be svaigalų kartu su bendraamžiais ir suaugusiais vadovais, bet ir mokėsi. Atvyko moksleiviai iš Panevėžio, Joniškio, Jonavos, Kauno rajono, Prienų, Klaipėdos rajono, Ignalinos, Šiluvos.sveikatos_fondas_logotipas_naudojamas

Psichikos sveikatos iniciatyva nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio vykdo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Tabako gaminių ir e-cigarečių vartojimo nutraukimo intervencijos moksleiviams vidurio Lietuvoje“, kurį sudaro dvi pagrindinės veiklos:

  • intensyvi bendravimo ugdymo stovykla „Sniego gniūžtė“;
  • konsultavimo intervencijos „Mokykla be tabako: pagalba metant rūkyti“ įdiegimas vidurio Lietuvoje.

Projektu siekiama kurti nuoseklią ir tvarią psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo (įskaitant ir didžiausią dėmesį skiriant tabako ir tabako gaminių vartojimo) prevencijos mokyklose programą, nuosekliai apjungiant mokslo įrodymais pagrįstas ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamas priemones. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija mokyklose – reikšmingai mažina lėtinių neinfekcinių ligų paplitimą ateityje, todėl gali padėti sumažinti sveikatos netolygumus ir pasiekti vieną svarbiausių Lietuvos sveikatos programos tikslų. Šiame projekte apjungiamos jau išbandytos ir veiksmingos prevencijos mokyklose priemonės ir nauji metodai stiprinantys Sveikatos visose politikose koncepciją regione. Tokiu būdu užtikrinamas prevencinių metodų taikymo nuoseklumas ir tvarumas regioniniame lygmenyje.